Grilovací sezóna v plném proudu.

Pro dobroty na gril klikněte ZDE.

O nás

Farmers spol. s r.o.

Společnost byla založena v roce 1991. Stala se jednou z prvních společností v Československé   republice specializujících se na zemědělskou prvovýrobu. Na základě návštěv v USA a Kanadě v roce 1996 proběhla zásadní změna v orientaci   společnosti. Byla vybudována specializovaná velkofarma na chov  skotu (masného   i mléčného). Hospodaření společnosti je spojené s údržbou krajiny bez pěstování speciálních tržních plodin na zatravněných zemědělských pastvinách. V   současné době převažuje masná produkce plemene Aberdeen angus.

V roce 2013 byl zahájen provoz mini-mlékárny produkující mléčné výrobky FARMILK. Myšlenka vzniku farmářské mini-mlékárny byla iniciována neustále se zvyšující poptávkou po kvalitních mléčných produktech české provenience. A protože zemědělská společnost Farmers vyrábí kvalitní syrové mléko, které bylo vyváženo mimo území České republiky, rozhodli se   vlastníci část této produkce zpracovávat ve vlastní mini-mlékárně a nabídnout   tak českému spotřebiteli kvalitní mléčné výrobky. Základní surovinou pro výrobu je pasterované vysoce kvalitní kravské mléko, které je nadojeno z českého plemene ČESTR.

Dne 7. 7. 2016 vstoupila společnost Farmers do režimu jakosti mléka Q CZ. Veškeré vyrobené mléko se tak stalo předmětem kontroly ze strany Státního veterinárního ústavu v Olomouci a následně v září roku 2017 jsme po splnění sledovaných parametrů obdrželi certifikát Syrové kravské mléko v režimu jakosti Q CZ a také certifikát jako výrobce mléčných produktů Mlékárenský výrobek v režimu jakosti Q CZ. Kvalita mléka Q CZ vypovídá nejen o kvalitě nadojeného mléka ale především o hygieně dojení, kvalitě krmné dávky, hygienické kvalitě podestýlky a mnoha dalších fakorech, které vypovídají o celkové úrovni chovu.

 DIANA SEVEN a.s.

V roce 2006 jsme osvědčenou filozofii obchodu rozšířili v návaznosti na zemědělskou společnost Farmers spol. s r. o. o speciální masné výrobky a maso z chovného dobytka Aberdeen angus pod značkou „ANGUSO“,  které jsme začali distribuovat. Jedná se o ekologicky čisté masné výrobky. Maso zpracováváme ve spolupráci s firmami BOCUS a.s., Letohrad a TORO Hlavečník, které provozují vlastní jatka a výrobny. V roce 2013 jsme do našeho sortimentu zařadili také mléčné farmářské výrobky FARMILK z produkce společnosti FARMERS.   

Od roku 2010 pořádáme pravidelné farmářské trhy, které se konají každou sobotu v měsíci od 7.00 do 11.00 hodin v našem areálu Diana Seven - Poříčí  (nádvoří). Na trzích je možné zakoupit kvalitní hovězí maso, čerstvé mléko a mléčné výrobky, ovoce, zeleninu, vejce, med a mnoho dalšího.    

Naše společnost se aktivně podílí na systému EKO-KOM - jednom z největších environmentálních projektů v České republice, který spočívá v efektivní recyklaci odpadů. Díky tomu se i vy, naši zákazníci, stáváte součástí systému, který zajišťuje, aby odpady z použitých obalů byly vytříděny, svezeny sběrovou technikou, dotříděny a konečně využity jako druhotná surovina. 
 ‌‌

 

Náš chov

Aberdeen angus, původně severo-skotské bezrohé masné plemeno, se v současné době chová v černé a stále populárnější červené barvě. Do Čech byly první kusy importovány teprve v roce 1991 z Kanady, Německa a Dánska. Skot chováme na podhorských loukách v Krkonoších, převážně pastevním způsobem bez použití průmyslových krmiv.

Maso z plemene Angus pochází výhradně z mladých býků a je díky jedinečné vlastnosti mramorování - nitkovému ukládání tuku do svaloviny - křehké a šťavnaté s typickou chutí. Po celém světě je toto kvalitní maso považováno za prémiový produkt pro kulinářské účely.

Hovězí maso Anguso má vynikající výživnou hodnotu - vysoký obsah kvalitních bílkovin, vitamíny skupiny B, železo, fosfor a stopové prvky. Slouží jako přirozený zdroj konjugované kyseliny linolové, která napomáhá k vytvoření optimální rovnováhy mezi svalovou a tukovou hmotou v lidském těle. Z masa tohoto plemene zhotovíte skvělé jídlo od bifteku po guláš. Delikatesy z masa plemene Angus připravíte za podstatně kratší dobu než z běžného hovězího masa. 

Pomáháme